Control Techniques Brno: Tuhle firmu už žádná IT technologie nezastaví

Specialita se špičkovým pohonem

Společnost Control Techniques Brno s.r.o.je předním specialistou na vývoj, výrobu a dodávky regulovaných elektrických pohonů. Orientuje se zejména na měniče frekvence a patří v tomto oboru k nejrychleji rostoucím firmám na světě.

Její špičkové výrobky nacházejí uplatnění téměř ve všech odvětvích průmyslu – např. dodávají pohony obráběcích, textilních či balicích strojů, robotů, technologických linek, výtahů, jeřábů, čerpadel, kompresorů a ventilátorů apod. Jedná se zkrátka o firmu, která si nemůže dovolit ztratit reputaci u českých ani zahraničních partnerů.

Pomalá reakce, téměř bez energie…

Největším břemen firmy Control Techniques Brno s.r.o. byla nestabilní dostupnost externích IT služeb a jejich dlouhá reakční doba. Z určité setrvačnosti vztahů byla tato firma poměrně dlouhou dobu napojena na IT „specialisty“, kteří ovšem nezvládali zajištovat své externí služby profesionálním a proaktivním způsobem. Přitom špičkové IT technologie a zázemí dnes hrají na poli průmyslové výroby a obchodu naprosto stěžejní úlohu.

Rotor se nikdy nesmí zastavit!

Aby české průmyslově zaměřené firmy uspěly v silné mezinárodní konkurenci, potřebují prakticky neustálou IT podporu a vysokou úroveň její dostupnosti. K tomu samozřejmě patří:

 • Kdykoliv dostupný HelpDesk – 24 hodin 7 dní v týdnu
 • Špičková správa serverů, sítí, ale i PC a tiskáren
 • Bezpečné a robustní zálohování dat
 • Bezproblémový záruční a pozáruční servis
 • Výběr a nákup kvalitního zařízení a softwaru

Teprve když je zajištěno takovéto IT zázemí, mohou se všichni zaměstnanci soustředit na svou práci, efektivní rozvoj firmy a poskytovat svým zákazníkům konkurenceschopné výrobky a služby.

Servisní smlouva se silným nábojem

Naši IT experti mají se zákazníky z oblasti průmyslu mnohaleté zkušenosti a přesně vědí, co tyto firmy potřebují. Po úvodních konzultacích a pečlivé analýze potřeb jsme firmě Control Techniques Brno s.r.o. představili servisní smlouvu s jasně definovaným rozsahem služeb a cen. Zvláště jsme dbali na to, aby firma získala férovou SLA (service-level agreement), která jí vždy garantuje vysokou úroveň dostupnosti našich služeb.

Svižný Helpdesk k nezaplacení

Firma Control Techniques Brno s.r.o. se díky naší HelpDesk podpoře může kdykoliv spolehnout na naprostou IT stabilitu. Všechny požadavky zpracováváme maximálně rychle a efektivně, a navíc s minimálním úsilím zaměstnanců firmy. Náš tým IT odborníků, který má ve svém portfoliu širokou škálu oblastí s možností vzájemné zastupitelnosti, významně zkrátil reakční dobu i samotné řešení požadavků o více než 70 % oproti minulému stavu.

Full-service pro radost z práce

Zaměstnancům firmy Control Techniques Brno s.r.o. zajišťujeme plnou uživatelskou podporu s celkem 20 počítači a 5 tiskárnami a ulehčujeme jim práci s běžnými provozními problémy – aktualizace, nastavení, údržba, podpora tiskáren a jejich servis, případně dodávky spotřebního materiálu. Máme na starosti také správu a bezpečnost 2 serverů a staráme se o kvalitní zálohování všech potřebných dat a souborů.

Neztrácejte čas s výběrem a instalací

Neméně důležitou roli ve správně nastaveném IT zázemí hraje i chytrý výběr a nákup zařízení s co nejlepším poměrem cena/výkon. Na základě přesných znalostí potřeb zákazníka dokážou naši IT experti vybrat nejlepší možné zařízení v předem dohodnuté cenové relaci a zajistit i jeho kompletní dodání a instalaci na místo.

Kromě toho se zaměstnanci firmy Control Techniques Brno s.r.o. nemusí zdržovat náročným „objevováním“ a nastavováním nových zařízení. Díky zajištění rychlého zaškolení si uživatelé snadno osvojí všechny funkce a neztrácejí tak svůj pracovní čas zbytečnostmi. Jedním z takových příkladů byl výběr a kompletní implementace nového kamerového systému.

Finální zamyšlení

Jedním s drobných omezení spolupráce s firmou Control Techniques Brno s.r.o. byla určitá limitace, která vyplývala ze vztahů s její mateřskou společností a globálními IT dodavateli. Nicméně i tento problém jsme snadno vyřešili v nastavení našich procesů a poměrně brzy jsme vedoucí pracovníky přesvědčili, že promyšleně nastavené externí IT služby mohou být pro každou firmu velkým ulehčením práce.

Oproti minulému stavu jsme zásadně zvýšili úroveň kvality poskytovaných služeb a jsme s firmou a jejími zaměstnanci v neustálém kontaktu. Jezdíme na pravidelné návštěvy a proaktivně zlepšujeme a optimalizujeme IT park a technologie tak, aby se náš klient mohl plně soustředit na svůj byznys.

Poskytnuté služby a technologie

Poskytnuté služby: HelpDesk 24/7, Správa serverů, Správa PC a tiskáren, Správa sítě, Zálohování dat, Záruční a pozáruční servis, Prodej zařízení a SW, Bezpečnost dat

Technologie, na které jsme spoléhali: ESET, Microsoft, DELL, MikroTik, Ubiquiti, Brother.

Případové studie

Podívejte se i na naše další realizace

 • I neziskovka má právo na efektivní IT služby

  Zaměstnanci neziskové organizace se dlouhodobě potýkali s několika IT problémy – předně se jednalo o nedostatky počítačové sítě, zastaralé síťové prvky, pomalé připojení či slabé pokrytí Wi-Fi. Z našeho pohledu jim tyto problémy doslova bránily v efektivní práci pro neziskový sektor. V červenci roku 2021 nás oslovili, zda bychom jim pomohli za rozumnou cenu tyto problémy vyřešit. A stalo se!

  Detail studie
 • Už žádné „nahánění“ Wi-Fi signálu po budově

  V srpnu roku 2020 byli naši IT experti osloveni stavební firmou o pomoc hned v několika oblastech – celkové modernizace počítačové sítě, zásadní posílení bezpečnosti a vybavení konferenčních místností. Během dvou pracovních dnů jsme připravili přehlednou kalkulaci ve třech cenových hladinách a po výběru vhodné nabídky jsme zrealizovali tento poměrně komplexní projekt během tří pracovních dnů.

  Detail studie
 • Dentino – výměna serveru a pokrytí Wi-Fi u zubní kliniky

  Klient se obrátil na nás s požadavkem na výměnu svého stávajícího serveru Dell, který běží na Windows Server 2008. V jeho infrastruktuře má celkem 6 stanic a další stanice, které se připojují přes VPN z jiného města. 

  Kromě výměny serveru si přál také vyměnit dvě ze svých stanic za nové počítače a následně všechno správně nastavit.

  Detail studie

Máte zájem o podobnou službu?

Můžete nám napsat právě teď nebo rovnou zavolat.

  60 minut konzultace zdarma

  Hledáte parťáka pro konzultaci IT projektu?

  Pojďme na to