Dentino – výměna serveru a pokrytí Wi-Fi u zubní kliniky

Klient

Dentino Clinic je soukromá zubní klinika založená v roce 2011. Jádro společnosti tvoří tým kvalifikovaných lékařů, sester a zubní hygienistky, kteří se starají o to, aby ošetření pacientů bylo co nejméně stresující a bezbolestné. 

Klinika nabízí širokou škálu služeb, od estetických zákroků, jako je bělení zubů, až po komplexní sanaci chrupu a protetické rekonstrukce. Kromě toho se specializuje na stomatochirurgickou a implantologickou péči.

Zadání

Klient se obrátil na nás s požadavkem na výměnu svého stávajícího serveru Dell, který běží na Windows Server 2008. V jeho infrastruktuře má celkem 6 stanic a další stanice, které se připojují přes VPN z jiného města. 

Kromě výměny serveru si přál také vyměnit dvě ze svých stanic za nové počítače a následně všechno správně nastavit.

Východisková situace

Klient potřebuje přistupovat vzdáleně k serveru v ordinaci z důvodu, že na serveru jsou uloženy především zdravotní záznamy pacientů, ke kterým musí být zřízený zabezpečený přístup ze zřejmého důvodu – záznamy pacientů musí být neustále v bezpečí.

Server běžel na operačním systému, který už nebyl výrobcem podporován. Aplikace na serveru nešly aktualizovat dle doporučení výrobce a nefungovalo zálohování. 

V ordinaci navíc byly 2 WiFi routery, které nezvládaly pokrýt prostor a nebyly stabilní, takže bylo potřeba zlepšit konektivitu v rámci prostor.

Řešení

 • dodávka nového serveru, aby splňoval požadavky pro plynulý chod aplikací 
 • koordinace 3 stran při převodu aplikací
 • nastavení zálohování mimo kancelář (NAS)
 • nový páteřní switch značky Mikrotik
 • nová technologie WiFi umožňující rozdělení na provozní a hostovskou síť
 • nastavení VPN pro vzdálený přístup z 2 lokality
 • software pro monitoring a vzdálenou správu sítě

Technologie a produkty, které jsme využili

 • Server Dell
 • Switch Mikrotik
 • Wifi značky Unifi 
 • NAS synology

Výsledek spolupráce

Personál zubní kliniky Dentino se teď může kdykoliv bezpečně připojit na server, ať už jsou v ordinaci, nebo vzdálene z jiných poboček firmy. Doktoři tak mohou řešit naléhavé žádosti pacientů, i když nejsou právě v ordinaci. Nové serverové řešení je stavěno tak, aby zvládlo i další požadavky, které může klinika v budoucnu vyžadovat.

Nedostatečná Wi-Fi síť je taktéž minulostí jak pro personál, tak pro pacienty, kteří si mohou zpříjemnit pobyt v čekárně na internetu. 

Reference 

Spolupráce s Firemními Ajťáky byla pro nás klíčová v době, kdy jsme potřebovali modernizovat naši IT infrastrukturu. Jejich profesionální přístup a schopnost rychle reagovat na naše potřeby nám umožnili zajistit hladký chod naší kliniky během celého procesu aktualizace. Díky tomu máme nyní stabilní a bezpečnou síť a my se tak můžeme soustředit na péči o naše pacienty. Doporučujeme Firemní Ajťáky všem, kdo hledají spolehlivého a odborného IT partnera.

Podrobnosti

 • Firma: DENTINO s.r.o.
 • Realizace: Srpen 2023

Poskytnuté služby

Technologie, na které jsme se spoléhali

Eset
Google
MikroTik

Případové studie

Podívejte se i na naše další realizace

 • I neziskovka má právo na efektivní IT služby

  Zaměstnanci neziskové organizace se dlouhodobě potýkali s několika IT problémy – předně se jednalo o nedostatky počítačové sítě, zastaralé síťové prvky, pomalé připojení či slabé pokrytí Wi-Fi. Z našeho pohledu jim tyto problémy doslova bránily v efektivní práci pro neziskový sektor. V červenci roku 2021 nás oslovili, zda bychom jim pomohli za rozumnou cenu tyto problémy vyřešit. A stalo se!

  Detail studie
 • Už žádné „nahánění“ Wi-Fi signálu po budově

  V srpnu roku 2020 byli naši IT experti osloveni stavební firmou o pomoc hned v několika oblastech – celkové modernizace počítačové sítě, zásadní posílení bezpečnosti a vybavení konferenčních místností. Během dvou pracovních dnů jsme připravili přehlednou kalkulaci ve třech cenových hladinách a po výběru vhodné nabídky jsme zrealizovali tento poměrně komplexní projekt během tří pracovních dnů.

  Detail studie
 • Control Techniques Brno: Tuhle firmu už žádná IT technologie nezastaví

  Account Manager firmy Control Techniques Brno s.r.o. se na nás v červenci roku 2020 obrátil hned z několika důvodů. Nebyl totiž spokojený s aktuální dostupností IT služeb a délkou reakční doby, kterou poskytovala původní IT firma. Ačkoliv byl zpočátku velmi nedůvěřivý k možnému zlepšení, během několika dní ho naši IT experti přesvědčili, že externí IT služby lze i v Brně poskytovat na světové úrovni – to znamená rychle, efektivně a s vysokou odborností.

  Detail studie

Máte zájem o podobnou službu?

Můžete nám napsat právě teď nebo rovnou zavolat.

  60 minut konzultace zdarma

  Hledáte parťáka pro konzultaci IT projektu?

  Pojďme na to